Vladimira Leščova animācijas filma Spārni un airi atzīta par labāko animācijas filmu prestižajā Starptautiskajā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivālā, saņemot galveno balvu – Zelta Dūju.

Poētiskā un filozofiskā Vladimira Leščova filma žūrijas atzinību ieguvusi ar savu spēju simboliem pilnajā tēlu vidē atklāt cilvēcisko attiecību spēku. 

Savu pasaules pirmizrādi Spārni un Airi piedzīvoja nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā Anesī, Francijā, kur tika iekļauta festivāla konkursa programmā. Līdzīgi kā iepriekšējās Vladimira Leščova filmas, Spārni un Airi ir izpelnījusies augstu profesionāļu novērtējumu, saņemot balvu par labāko režiju Animācijas filmu festivālā Animanima Serbijā, balvu par labāko animāciju Eksjo festivālā Zviedrijā un Žūrijas īpašo balvu ANIMEST festivālā Bukarestē, Rumānijā. Spārni un airi ieguvusi arī Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu kā labākā animācijas filma.
Līdz šim priecējusi skatītājus jau 45 filmu festivālos visā pasaulē. 
 
Starptautiskā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivāla animācijas filmu konkursam tika pieteiktas gandrīz 700 filmas, bet par galveno balvu – Zelta Dūju – sacentās 36 animācijas filmas no Francijas, Kanādas, Vācijas, Īrijas, Krievijas, ASV, Taivānas, Itālijas, Spānijas un citām, kopumā 16 valstīm. Konkursa programmā tika demonstrēta arī ASV dzīvojošās latviešu režisores Signes Baumanes animācijas filma Dzimšana.
 
Festivāls no 26. oktobra līdz 1. novembrim norisinājās jau 52. reizi. Tas ir vecākais dokumentālā kino žanram veltītais festivāls pasaulē, animācijas filmu programma tajā tika iekļauta sākot no 1995. gada. Leipcigas festivāls ievērojams ar saviem centieniem demonstrēt augstas mākslinieciskās kvalitātes filmas un veicināt innovatīvu pieeju filmu veidošanai. Paralēli filmu skatēm festivāla ietvaros norisinās arī profesionāļu diskusijas un meistarklases.
 
Gan Spārni un Airi, gan citas režisora filmas Latvijas skatītājiem pieejamas Vladimira Leščova animācijas filmu DVD, ko iespējams iegādāties Rīgas Kinomuzejā un citās tirdzniecības vietās.
 
Spārni un airitapusi ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.