Filma top Spēlfilma
plakaats

Vēsturiskā spēlfilma “Zeme, kas dzied” pievēršas būtiskiem aspektiem Dziesmu svētku tradīcijas tapšanā, atklājot 1873. gada vēsturiskos notikumus laikmetīgā veidā. Šovasar augustā tiks uzņemti vērienīgi masu skati, filmējot pirmo Vispārējo latviešu Dziesmu svētku gājienu un ainas no pirmo dziedāšanas svētku koncerta. Filmas veidotāji aicina pieteikties brīvprātīgos masu skatiem un kļūt par daļu no šī vēsturiskā notikuma kinematogrāfiskā atveidojuma.

Iespējams pieteikties brīvprātīgai līdzdalībai masu skatos kinopilsētiņā “Cinevilla” 5., 7. un 8. augustā, kad tiks filmēts svētku gājiens. Savukārt Valmieras pilsētas estrādē 13. un 14. augustā ir iespēja filmas uzņemšanā piedalīties kā koru dalībniekiem un skatītājiem koncertā. Pieteikties var gan individuāli, gan kolektīvi. Ņemot vērā, ka vēsturiski pirmajos latviešu dziedāšanas svētkos lielākā dalībnieku daļa bija vīrieši, arī šoreiz viņi tiek sevišķi aicināti iesaistīties un kļūt par seno notikumu atveidotājiem. Šī ir vienreizēja iespēja piedalīties teju 150 gadu senu vēsturisku notikumu rekonstrukcijā, tādā veidā kļūstot par daļu no latviešu Dziesmu svētku stāsta – jau nākamgad Mežaparka Lielajā estrādē skanēs Dziesmu svētku 150 gadu jubilejas koncerts.

Lai pieteiktos brīvprātīgai dalībai masu skatos, sūtiet savu vai sava kolektīva pieteikumu uz kastings@zemekasdzied.lv (telefons +371 26468405). Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, vēlamā filmēšanās diena vai dienas; jāpievieno savs foto.

Kā jau ziņots, topošās filmas Zeme, kas dzied scenārijs ir balstīts patiesos un līdz šim plašāk nezināmos faktos, kas vēsta par Pirmo Vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku tapšanu un unikāliem cilvēkiem Latvijas kultūras vēsturē, arī par nozīmīgām vietām vēsturisko notikumu dzimšanā. Filmas pirmizrāde iecerēta 2023. gadā, ieskandinot unikālās Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtu.

Filmas tēlos iedzīvosies Latvijā populāri aktieri – Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, daudzsološā jaunā aktrise Marta Lovisa Jančevska, operdziedātāja Marina Rebeka, arī aktieri no Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators – Jānis Jurkovskis, scenāriju režisors veidojis kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. Filmas Zeme, kas dzied komponists ir Jēkabs Jančevskis, kostīmus veido Katrīna Liepa, grima māksliniece – Beata Rjabovska. Filma top studijā K Films, tās producente ir Linda Krūkle.

Filmu atbalsta Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais Kultūras centrs, filmas tehnoloģiju partneris – SIA Latvijas Mobilais Telefons.

Vairāk informācijas par filmu oficiālajā tīmekļa vietnē www.zemekasdzied.lv

 

Papildu informācija:
Lāsma Goba, MRS Grupa

lasma.goba@mrsgrupa.lv
+371 26305862