No 29. oktobra līdz 2. novembrim Lībekā, Vācijā, notiks jau 50. Ziemeļvalstu filmu dienas.

Ziemeļvalstu filmu dienas ir pirmais festivāls, kas Baltijas filmas pieteica kā neatkarīgu valstu darbus un tradicionāli līdz šim tiek iekļautas programmā.
Šogad Latviju pārstāvēs dokumentālās filmas – Vienkārši pops (rež. Andis Mizišs), Gana laiks (rež. Dainis Kļava), Stacijas (rež. Ilona Brūvere), Teicēja Anna Ščemeļinska (rež. Raitis Vulfs), dokumentālā animācijas filma Čiža acīm (rež. Edmunds Jansons) un Igaunijas-Latvijas kopražojuma filma Friči un blondīnes (rež. Arbo Tammiksaar). 
 
Savukārt Baltic Films žūrija piešķirs savu balvu vienai no festivāla programmā ietvertajai ziemeļvalstu filmai. Pagājušajā gadā mākslinieka Egila Medņa veidotā balva – smilšu pulkstenis – aizceļoja līdzi Zviedrijas filmai To Love Someone un režisoram Åke Sandgren. Arī šogad žūrijai būs uzdevums izvēlēties izteiksmīgāko filmu no piedāvātās programmas, kurā pārstāvēta gan Dānija, Norvēģija, Somija, gan Islande un Zviedrija. Latviju žūrijā pārstāvēs Nacionālā Kino centra Baltic Films koordinatore Zanda Dūdiņa.
 
Ziemeļvalstu filmu dienas ir skatītāju iemīļots festivāls – pagājušajā gadā to apmeklētāja vairāk kā 20 500 skatītāju. Lai baudītu festivālu, nelielajā Vācijas pilsētiņā Lībekā ierodas cilvēki no tuvējām Vācijas pavalstīm, kas savlaicīgi oktobra beigās ir ieplānojuši brīvdienas. Festivāls ir nozīmīgs arī kā Vācijas, Skandināvijas un Ziemeļeiropas filmu veidotāju tikšanās vieta. Īpaša loma dokumentālajām un spēles filmām veltītajā festivālā atvēlēta jauniešu un bērnu filmu programmai. Tiek organizētas arī filmu retrospekcijas, semināri un diskusijas.
Festivālu organizē vietējā pašvaldība, sadarbojoties ar Skandināvijas un Baltijas filmu institūcijām. Festivāla goda prezidente ir norvēģu aktrise un režisore Līva Ulmane.