Iznācis žurnāla Kino Raksti 2009. gada pirmais numurs.


2009. gada pirmais Kino Rakstu numurs sākas ar divām krīzes situācijas izraisītām Latvijas filmu nozares profesionāļu atklātajām vēstulēm, kas aizstāv nozari pret nepārdomātiem lēmumiem. Divu aktuālu kultūrsocioloģisku pētījumu apskats liecina par jauniešu attieksmi pret Latvijas kino un zināšanām par to; arī intervijas žurnālā ir divas – saruna ar kinokritiķi Dmitriju Rancevu, kura bilingvālais rakstu krājums Kinotācijas aizsāk žurnāla Kino Raksti bibliotēkas sēriju, un režisores Ināras Kolmanes saruna par kino ar fotomeistaru Gunāru Bindi, kura darbi un filmas apskatāmas Rīgas mākslas telpā. Rubrika Drīzumā stāsta par Fantāzijas filmu festivālu, kas Rīgā sāksies 27. februārī.
Bagātīgi ilustrēta reportāža stāsta par aizvadītā gada intensīvo darbu Latvijas filmu nozarē – Kino Raksti ziņo par desmit garāku un īsāku spēlfilmu tapšanas gaitu. Četru materiālu bloku veido Latvijas dalība Florences dokumentālā kino festivālā Festival dei Popoli 2008. gada novembrī – Ievas Pitrukas stāsts par notikumu, Agra Redoviča ievads Baltijas filmu retrospektīvas katalogam, režisora Aivara Freimaņa atmiņas par laiku, kad tapa retrospektīvā iekļautās filmas, un režisores Lailas Pakalniņas iespaidi par čehu režisores Helēnas Treštikovas intriģējošo dokumentālo diloģiju Marcela (2007) un Renē (2008).
Rubrikā In memoriam – izcilā aktiera Kārļa Sebra pēdējā intervija Radio SWH raidījumam Kinokoncerts un stāsts par Latvijas ražīgāko kinorežisori Adu Neretnieci.
100 gadu jubilejas nesen apritēja diviem Latvijas kino pamatlicējiem – Vilim Lapeniekam un Albertam Jekstem; par viņiem un studiju Rīgas Filma, kas dibināta 1943. gadā, raksta kinozinātnieks Agris Redovičs. Rubrikā Pasaules jubilārs – šarmantais blēņdaris Kerijs Grānts (1904-86). Žurnālā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas Jubilāri Latvijā, Jubilāri pasaulē un konkurss Ko tu zini par kino?

Žurnāls Kino Raksti nopērkams Jāņa Rozes un Valtera&Rapas grāmatnīcās, kinoteātrī K.Suns, galerijā Istaba, Rīgas kinostudijā un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv un www.kukii.lv.
VKKF atbalstu iznākšanai 2009. gadā Kino Raksti saņēma vēl pirms krīzes panikas, tāpēc žurnālu var arī droši abonēt jebkurā brīdī visam gadam izdevēja mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

Lai laba lasīšana!