Dokumentos balstīta spēles komēdija, režisors Matīss Kaža, 87′, Latvija, 2020

Trīs aktieri – Andris Keišs, Egons Dombrovskis un Jānis Skutelis – izspēlē epizodes no padomjlaiku filmu uzņemšanas, gribēdami izpētīt, “kā tas toreiz bija”. Kinoteātros no 6. novembra.

Kas notiktu, ja Mērnieku laiku Ķenci spēlētu Jānis Skutelis? Ko darītu Andris Keišs, ja viņam būtu jāiemiesojas Gunāra Cilinska ādā? Vai Egonam Dombrovskim izdotos atveidot kinostudijas leģendāro bojeviku režisoru Aloizu Brenču? Trīs Latvijā pazīstami aktieri pievēršas iemīļotajām latviešu padomjlaika filmām, mēģinot saprast, kāpēc tās uzņēma tieši tā…

Komēdija Kino un mēs ir mūsdienīgas formas pieteikums – filmizrāde, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Aktieru trijotne ar komiskām un izklaidējošām ainām atklāj leģendārās Rīgas kinostudijas aizkulises, un,  izrādās, ka slavenie režisori, operatori un aktieri piedzīvojuši dažādas amizantas likstas un savstarpējus konfliktus, lai radītu mākslas darbus, kas tagad jau kļuvuši par plaši pazīstamu klasiku.

Keišs, Skutelis un Dombrovskis atveido režisorus, operatorus, scenāristus, kritiķus, bet visvairāk – aktierus, iejūtoties filmu Ezera sonāte (1976), Mērnieku laiki (1968) un Dubultslazds (1986) varoņu lomās. Kāpēc, no mūsdienu skatpunkta raugoties, padomju laiku filmās aktieri spēlē tik savādi un pat pārspīlēti? Filmizrāde piedāvās kuriozus no uzņemšanas laukumiem, mākslas padomes sēdēm, ieskatu vēstures lappusēs un kino klasikas ainu inscenējumus jaunos un negaidītos veidos.

Pirmizrāde: 6.11.2020.

Scenārija autori Andris Keišs, Jānis Skutelis, Egons Dombrovskis, Matīss Kaža
Režisors Matīss Kaža
Operators Aleksandrs Grebņevs
Mākslinieks Rūdolfs Baltiņš
Kostīmu māksliniece Līga Krāsone
Grima māksliniece Ivanda Šmite
Skaņu režisors Jevgenijs Načiss

Lomās Andris Keišs, Jānis Skutelis, Egons Dombrovskis

Producents Matīss Kaža
Studija Fenixfilm sadarbībā ar Deep Sea Studios

Finansiāli atbalsta
Valsts Kultūrkapitāla fonds
Rīgas Dome

Informācija par filmu
Filmas IMDb šķirklis
Filmas Facebook profils
Filmas Instagram konts

Saistītie jaunumi

Izziņo Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps 2020” nominantus un programmu