Mazbudžeta spēlfilma, rež. Reinis Kalviņš, 81′, Latvija, 2020

No 17. septembra uz ekrāniem režisora debija – krimināldrāma par vienas nakts notikumiem taksometra vadītāja dzīvē.

Lai uzturētu dēlu, Mareks naktīs strādā par taksometra vadītāju. No viņa mašīnas tiek nozagta nauda, kuru Mareks ir parādā priekšniekam par sasisto mašīnu, un viņam pēc iespējas ātrāk jāatpelna nozaudētais, tāpēc cerībā atrast ienesīgus klientus viņš dodas uz lidostu un apbraukā Rīgas viesnīcas. Mareks ignorē nerakstītos taksistu pasaules likumus un izjauc trauslo līdzsvaru starp konkurējošām taksometru firmām. Tuvojoties rītam, nozagtā nauda vairs ne tuvu nav viņa lielākā problēma.

Filma vēsta par galvenā varoņa paaudzi, kas dzimusi īsi pirms Latvijas neatkarības, piedzīvojusi neatkarības atgūšanu un pieaugusi 90. gadu pārmaiņu laikā, kad ikviens varēja un mēģināja kļūt par kaut ko citu. Filmas Maiņa ideja aptver plašāku paaudzes raksturojumu, parādot, kā jaunajos dzīves apstākļos izvēlējušās dzīvot dažādos laikos augušas paaudzes konkrētā sociālā vidē, liekot aizdomāties par personīgajām izvēlēm krīzes situācijās un morālo vērtību krīzi sabiedrībā.

Filmas režisors ir Reinis Kalviņš, kuram šī ir debijas pilnmetrāžas filma. Reinis Kalviņš ieguvis kino izglītību Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā (2014) un papildinājis zināšanas maģistrantūras studijās Sarajevas Universitātes programmā Bela Tarr Film Factory (2016), studiju laikā veidojis īsfilmas, vēlāk strādājis kā izpildproducents.

Ideja par filmu man radās, vēl dzīvojot Sarajevā, kur reizēm sanāca pārvietoties arī ar nelegāliem taksometriem. Paralēli Latvijas medijos parādījās virsraksti par taksistu savstarpējo rēķinu kārtošanu Rīgā un teritoriju sadalījumu pasažieru uzņemšanai lidostā. Sākotnēji izklausījās gandrīz neticami, ka Rīgā 21. gadsimta sākumā vēl pastāv šāds burbulis, kuru nav skārušas pārmaiņas un kur faktiski  valda deviņdesmito gadu principi. Interesanti likās doties atmosfēriskā vienas nakts braucienā cauri pilsētai no šāda skatupunkta. Savā ziņa filma ir veltījums tai pilsētas daļai, ar kuru saskaras taksisti, bet kas nav īpaši atvērta skatam no ārpuses. 

Režisors Reinis Kalviņš

Nacionālā pirmizrāde 18.09.2020., kinoteātris Splendid Palace, Rīga

Scenārija autori Reinis Kalviņš, Aldis Bukšs
Režisors Reinis Kalviņš
Operators George Chiper-Lillemark
Mākslinieks Jānis Bijubens
Kostīmu māksliniece Liene Dobrāja
Grima māksliniece Maija Gundare
Skaņu režisors Artis Dukaļskis
Montāžas režisors Armands Začs
Aktieru atlases režisore Māra Liniņa
Izpildproducente Ilze Krūmiņliepa
Producents Gints Grūbe

Studija Mistrus Media

Galvenajā lomā Edgars Ozoliņš (Mareks)

Atbalsta
Valsts Kultūrkapitāla fonds
ArkoGints
SDG Lighting
Tet
LTV

Filmas izplatīšanu atbalsta Nacionālais kino centrs un Deep White

Informācija par filmu
Studijas Facebook profils

Filmas treileris

Saistītie jaunumi

Reiņa Kalviņa spēlfilma “Maiņa” piedalās Sofijas kinofestivāla konkursā
Septembrī pirmizrādi Latvijā piedzīvos Reiņa Kalviņa spēlfilma “Maiņa”