Spēlfilma, režisors Viesturs Kairišs, 118′, Latvija / Čehija, 2020

Vēsturiska drāma ar romantikas un ironijas pieskārieniem – 30. un 40. gadu mijas Austrumlatvija kā pasaules vēstures sarežģītākā perioda spogulis.

Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas Latvijā nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patētiskos ulmaņlaikus nomaina skarbi režīmi – vispirms nāk komunisti, tad nacisti… Anša iecerētā ir ebreju meitene Zisele, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trim varām, kas sabradā Anša pilsētu, un divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle…

Atspoguļojot attiecīgā laikmeta multikulturālo vidi Latvijas austrumos, filma pamatā uzņemta latgaliešu valodā, brīžiem ieskanoties arī latviešu, krievu un vācu valodai; tulkojumu nodrošina subtitri latviešu, krievu un/vai angļu valodā.

Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veidojis kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs ir spēlfilma Melānijas hronika (2016).

Vecuma ierobežojums: 12+

Filmas izplatītājs ACME Film Latvia

Filmas treileris