Sema ceļojumi, rež. Aiks Karapetjans, 100′, Latvija, 2022

Filma stāsta par beļģi Semu, kurš dodas uz kādu nomaļu Eiropas vietu meklēt savu tēvu, un meklējumi ieved viņu iepriekš nepieredzētā pasaulē. Negaidītu situācijas pavērsienu rezultātā Sems nonāk kādas zemnieku ģimenes gūstā, no kura viņu, kā izrādās, var glābt tikai kāds mazs sivēns.

Sema ceļojumi

“Priecājos, ka mana filma sasniegs skatītājus ne tikai dažādās valstīs, bet arī kontinentos, – tas liecina, ka stāsts ir universāls. Es ceru, ka cilvēki ar smaidu sejās skatīsies uz lielā ekrāna ironisko pasaku par Sema ceļojumiem,“ saka filmas režisors Aiks Karapetjans.

Filmas producents Gints Grūbe: “Tā kā pēdējo divu gadu laikā būtiski mainījusies starptautiskā filmu izplatīšana, mums ir īpašs prieks, ka šobrīd, kad festivāli atsāk darbību klātienē, mūsu jaunā filma turpina ceļu pie skatītājiem dažādās pasaules vietās. Šobrīd varam apstiprināt, ka filmu Latvijā sāks demonstrēt septembrī, un ceram, ka Sema ceļojumi būs ne tikai interesants piedāvājums Latvijas skatītājiem, bet arī būtisks un kvalitatīvs devums Latvijas kino žanru daudzveidības papildināšanai.“

Filmā galveno lomu atveido Eiropas kino populārais  beļģu  aktieris  Kevins Jansens, kurš filmējies vairākās Eiropā un pasaulē pazīstamās filmās, kas iepriekš demonstrētas arī Latvijas kinoteātros, – Korālijas Feržē Atriebība / Revenge (2017), Kristiana Volkmana Slepenā istaba / The Room (2019). 

Nacionālā pirmizrāde 8.09.2022

Lomās Kevins Jansens, Laura Siliņa, Aigars Vilims, Juris Bartkevičs, Normunds Griestiņš
Operators Jurģis Kmins
Galvenais mākslinieks Jurģis Krāsons
Kostīmu māksliniece Liene Dobrāja
Producenti Gints Grūbe, Inese Boka-Grūbe

Studija
Mistrus Media
Blaumaņa iela 11/13-13, LV-1010, Rīga, Latvija
Tel.: +371 29259580
E-pasts: birojs@mistrusmedia.lv
www.mistrusmedia.lv

Atbalsta
Nacionālais Kino centrs
VKKF