Spēlfilma, režisors Aiks Karapetjans, 85′, Latvija/Beļģija, 2022

Filma stāsta par beļģi Semu, kurš dodas uz kādu nomaļu Eiropas vietu meklēt savu tēvu, un meklējumi ieved viņu iepriekš nepieredzētā pasaulē. Negaidītu situācijas pavērsienu rezultātā Sems nonāk kādas zemnieku ģimenes gūstā, no kura viņu, kā izrādās, var glābt tikai kāds mazs sivēns.

Sema ceļojumi

“Priecājos, ka mana filma sasniegs skatītājus ne tikai dažādās valstīs, bet arī kontinentos, – tas liecina, ka stāsts ir universāls. Es ceru, ka cilvēki ar smaidu sejās skatīsies uz lielā ekrāna ironisko pasaku par Sema ceļojumiem,“ saka filmas režisors Aiks Karapetjans.

Filmas producents Gints Grūbe: “Tā kā pēdējo divu gadu laikā būtiski mainījusies starptautiskā filmu izplatīšana, mums ir īpašs prieks, ka šobrīd, kad festivāli atsāk darbību klātienē, mūsu jaunā filma turpina ceļu pie skatītājiem dažādās pasaules vietās. Šobrīd varam apstiprināt, ka filmu Latvijā sāks demonstrēt septembrī, un ceram, ka Sema ceļojumi būs ne tikai interesants piedāvājums Latvijas skatītājiem, bet arī būtisks un kvalitatīvs devums Latvijas kino žanru daudzveidības papildināšanai.“

Filmā galveno lomu atveido Eiropas kino populārais  beļģu  aktieris  Kevins Jansens, kurš filmējies vairākās Eiropā un pasaulē pazīstamās filmās, kas iepriekš demonstrētas arī Latvijas kinoteātros, – Korālijas Feržē Atriebība / Revenge (2017), Kristiana Volkmana Slepenā istaba / The Room (2019). 


Režisors Aiks Karapetjans
Scenārija autori Aiks Karapetjans, Aleksander Radionov
Operators Jurģis Kmins
Mākslinieks Jurģis Krāsons
Skaņu režisors Anrijs Krenbergs
Montāžas režisori Paula Popmane, Aiks Karapetjans
Mūzikas autore Justine Bourgeus
Lomās Kevins Jansens, Laura Siliņa, Juris Bartkevičs, Normunds Griestiņš, Aigars Vilims, Guntis Pilsums
Producenti Gints Grūbe, Inese Boka-Grūbe
Studija Mistrus Media
Kopražotājs Polar Bear (Beļģija)
Kopproducents Xavier Rombaut
Izplatītājs Level K

Finansiālais atbalsts
Nacionālais kino centrs
VKKF
Latvijas Republikas Kultūras ministrija
The tax shelter of the Belgian federal government
Taxshelter.be & ING

Kontakti
Gints Grūbe
+371 2945 5252
gints@mistrusmedia.lv
mistrusmedia.lv