Industrijas aktivitātes Producenti
BPF logo

Vienīgais īsfilmu prezentāciju forums reģionā – “Baltic Pitching Forum” – aicina īsfilmu veidotājus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, arī no šāgada viesu valsts Grieķijas, pieteikt savus projektus.

Kopš 2013. gada Baltic Pitching Forum (BPF) pulcē filmu veidotājus un industrijas profesionāļus no Baltijas un Eiropas, šogad tas notiek no 10. līdz 13. oktobrim Viļņā, Lietuvā. Forums, kas veicina sadarbību un kopprodukciju veidošanu, lepojas ar iespaidīgiem absolventiem, starp viņiem – igauņu režisore Anna Hints, 2023. gada Sandānsas filmu festivāla labākās dokumentālās filmas režisores balvas ieguvēja, un lietuviešu režisors Laurinas Bareiša, kura debijas spēlfilma ieguva galveno balvu Venēcijas kinofestivāla konkursā Orizzonti 2021. gadā.

Forumā tiks iekļauti 12 projekti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un 2023. gada viesu valsts Grieķijas. Šis gads ir pirmais, kad viesu valsts neatrodas Baltijas jūras reģionā. Grieķijā pēdējos gados top veiksmīgākais īsformāta kino Eiropā, un BPF ar nepacietību gaida Grieķijas un Baltijas filmu profesionāļu tikšanos, tādējādi veidojot pamatu potenciāliem sadarbības projektiem.

Forumam tiek aicināti pieteikties Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Grieķijas režisori un/vai producenti, kuri ir pabeiguši vismaz vienu īsfilmu un šobrīd strādā pie jauna animācijas, spēles vai hibrīdprojekta līdz 30 minūšu garumam, kas ir orientēts uz starptautisku auditoriju. Filmai jābūt attīstīšanas posmā, ar plānotu ražošanu ne ātrāk kā 2024. gadā.

Pieteikumu pieņemšanas termiņš ir šāgada 20. jūlijs.

No 10. līdz 13. oktobrim izvēlētie projekti tiks aicināti uz četru dienu treniņu un prezentācijas pasākumu. Tā ietvaros norisināties prezentēšanas treniņš ar konsultanti Gabrielu Brunemejeru (Gabriele Brunnemeyer), divpusējās tikšanās ar ekspertiem, kā arī tīklošanās pasākumi. Plašākai publikai tiks piedāvātas lekcijas, paneļdiskusijas, prezentācijas un absolventu filmu seansi.

Pirms BPF dalībniekiem būs iespēja piedalīties tiešsaistes scenāriju konsultācijās ar eksperti Annu Bielaku (Anna Bielak).

Prezentācijas vērtēs nozares profesionāļi, kas strādā filmu festivālos, televīzijās, filmu izplatīšanā, producēšanā un finansējuma piešķiršanā. Projektiem no Baltijas valstīm būs iespēja iegūt balvas – dalību Talents and Short Film Market organizētajā You Only Pitch Twice (Itālija) un dalību Eiropas īsfilmu kopprodukcijas forumā Euro Connention, kas norisinās Klermonferānas Starptautiskā īsfilmu festivāla ietvaros (Francija). Viens no projektiem iegūs Baltijas producentu MEDIA naudas balvu 1000 EUR vērtībā, to atbalsta Radošā Eiropa MEDIA biroji Lietuvā, Latvijā un Igaunijā. Visbeidzot, somu televīzijas kompānija Yle TV piešķirs savu apbalvojumu Yle TV pre-buy.

Pasākumu Baltic Pitching Forum organizē Lietuvas īsfilmu aģentūra Lithuanian Shorts sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (RIGA IFF), Rīgas Starptautisko īsfilmu festivālu 2ANNAS un Tallinas festivāla Melnās Naktis īsfilmu programmu POFF Shorts.

Projektu atbalsta Lietuvas Kultūras padome, Lietuvas Kino centrs, Ziemeļu–Baltijas Kultūras mobilitātes programma, audiovizuālo darbu autortiesību asociācija AVAKA un Viļņas pilsēta. Projekta partneri ir Radošā Eiropa biroji Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, Grieķijas Filmu Centrs, Starptautiskais Īsfilmu festivāls Drama un Viļņas Filmu Birojs.

 

Projektu pieteikšana līdz 20. jūlijam šeit – https://bpf.lt/submit/

 

Vairāk informācijas:
Rimante Daugelaite

Baltic Pitching Forum
Lietuvas īsfilmu aģentūra Lithuanian Shorts

info@filmshorts.lt
www.bpf.lt