No 15. septembra līdz 18. septembrim Francijas pilsētā Tulūzā notiek starptautisks animācijas filmu kopproducentu un izplatītāju forums “Cartoon Forum”, uz kuru dodas Latvijas animācijas studija “Atom Art”, lai strādātu ar saviem projektiem un prezentētu arī Latvijas animāciju kopumā.

Cartoon Forum ir viena no sadaļām starptautiskajā animācijas veidotāju sadarbības platformā Cartoon, kopš 1990. gada Cartoon Forum piedāvā plašas iespējas animācijas TV seriālu un TV filmu veidotājiem, ar tā palīdzību pa šiem gadiem finansiālos partnerus atradušas 594 animācijas filmas ar kopējo budžetu apmēram 2 miljardu EUR apmērā. 2015. gadā Cartoon Forum norises trīs dienās filmu producenti satiks apmēram 850 potenciālos investorus no 30 pasaules valstīm.

Cartoon Forum ietvaros 15. septembrī notiks īpaša prezentācija, kuru kopīgiem spēkiem organizē Vācijas, Polijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas MEDIA Desk biroji, lai veicinātu Baltijas valstu un Polijas animācijas profesionāļu starptautiskās sadarbības iespējas. Latvijas animāciju pasaulei prezentēs studijas Atom Art filmu producente Sabīne Andersone. Sagatavots īss pārskats par Latvijas animācijas vēstures būtiskākajiem punktiem, šābrīža situāciju, aktīvi strādājošajām studijām un to pieredzi starptautiskā sadarbībā un festivālu apritē, prezentācijā iekļauta arī informācija par Latvijā pieejamo līdzfinansējumu ārvalstu projektiem un nodokļu atlaidēm Latvijā veiktiem filmu veidošanas darbiem.

Studija Atom Art iekļuvusi Cartoon apritē, prezentējot režisora Edmunda Jansona darbus – animācijas īsfilmu ciklu par Lupatiņiem un TV formāta (26 min) animācijas filmu Bize un Neguļa (mākslinieks Reinis Pētersons, scenārija autore Lote Eglīte), kas saņēmusi arī Latvijas valsts finansiālo atbalstu Nacionālā Kino centra konkursā.

BizeUnNegula_3 jpg

Informācijai:
Sabīne Andersone,
producente,
29118913,
sabine@atomart.lv