Latvijas Televīzija
Kilograms kultūras plakāts

Pirmdien, 13. maijā, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2024” pavasara balsojums sabiedrisko mediju portālā LSM, tas būs aktīvs līdz 24. maija plkst. 23.59. Balvas žūrija par uzmanības vērtiem dažādās kategorijās atzinusi septiņus kinodarbus – piecas pilnmetrāžas filmas, vienu īsfilmu un vienu daudzsēriju filmu.

Balvas Kilograms kultūras nominantus – oriģinālākos un kvalitatīvākos Latvijas kultūras notikumus – izvirza sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija, taču gala lēmumu pieņem tikai un vienīgi skatītāji un klausītāji, balsojot trīs balsojumos – pavasara, rudens un ziemas.

“Gads sācies ar iespaidīgu kultūras notikumu klāstu – tajā ir ko izvēlēties un ir par ko diskutēt. Līdzās pirmizrādēm teātros, jaunām izstādēm, grāmatām un koncertiem īpaši daudz sagaidījām jaunu Latvijas filmu un seriālu pirmizrādes, kas negadās tik bieži. Jāatzīmē, ka pagājušā gada kopējā balsojuma aktivitāte bija rekordliela, tādēļ ceram, ka arī šogad Latvijas sabiedrisko mediju skatītāji, klausītāji un lasītāji aktīvi iesaistīsies balsojuma procesā. Vēlamies, lai gribas spriest, vērtēt, diskutēt un galu galā izdarīt katram savu izvēli,” pauž žūrijas pārstāve, LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Žūrija pavasara balsojumā izvirzījusi kandidātus desmit  kategorijās – Mūzika, Kino, Teātris, Vizuālā māksla, Literatūra, Popkultūra, Starts, Mantojums, Pārsteigums, Notikums. No katras kategorijas tikai vienu darbu, kas saņems lielāko sabiedrības atbalstu, izvirzīs fināla balsojumam. Balsot iespējams vienu reizi dienā (autorizējoties). Finālam izvirzītos darbus paziņos 27. maijā.

 

Pavasara balsojumam izvirzītie kinodarbi -

Kategorijā Kino

  • Spēlfilma Pastkarte no Romas (režisore Elza Gauja, studija Picture House sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un studiju Riverbed)
  • Spēlfilma Marijas klusums (režisors Dāvis Sīmanis, studija Mistrus Media)
  • Animācijas filma Sirds likums (režisore Roze Stiebra, studija Lokomotīve)
  • Daudzsēriju spēlfilma Padomju džinsi (režisori Staņislavs Tokalovs un Juris Kursietis, studija Tasse Film)
  • Dokumentālā filma Patrīcija (režisori Inese Kļava un Dāvids Ernštreits, studija Mistrus Media)

Kategorijā Mantojums

  • Dokumentālā filma Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks (režisores Antra Cilinska un Anna Viduleja, Jura Podnieka studija)

Kategorijā Notikums

  • Izstāde Pēcnāves dzīve. Piemiņas prakses un muzejs un filma Zinātniskās padomes sēde (Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs, kuratori Kristīne Liniņa, Kaspars Vanags, filmas režisors Toms Harjo)

 

Visu kategoriju nominācijas un balsošanas iespēja – ŠEIT.

Pavasara balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2024. gada janvāra līdz 30. aprīlim un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu Kilograms kultūras. Žūrijā darbojās Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un LSM.lv kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, redaktors Aigars Bumburs, LTV raidījuma Kultūrdeva producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 Klasika direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Anete Ašmane-Vilsone, LSM.lv kultūras redaktore Laila Burāne.

Kilograms kultūras ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas pasniedza par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.