filmas datorā

Valdība apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, nosakot pienākumu straumēšanas platformām un televīzijām iesniegt statistikas datus par Latvijas filmu sasniegto auditoriju.

Grozījumus Ministru kabineta 2017. gada 30. maija noteikumos Nr. 291 Noteikumi par oficiālās statistikas apkopošanu kultūras jomā ir ierosinājis Nacionālais kino centrs, lai būtu iespējams saņemt iespējami pilnīgākus datus par to, cik lielu auditoriju sasniedz Latvijas filmas. Līdz šim apmeklējuma statistikas datus iesniedza tikai kinoteātri un filmu izrādīšanas vietas, tomēr filmas ekrāna dzīve neaprobežojas tikai ar kinoteātra repertuāru. Tehnoloģiju attīstība un pandēmijas ietekmētā kinoskatītāju paradumu maiņa pavērusi filmām plašas izrādīšanas iespējas dažādās straumēšanas platformās un televīzijās,  dažkārt (piemēram, seriāliem) elektroniskie plašsaziņas līdzekļi pat ir vienīgais izrādīšanas formāts. Pētījumi liecina, ka strauji aug digitālās kultūras patēriņš un pēdējo gadu laikā Latvijas filmu skatīšanās tiešsaistē pieaugusi par 32 %.

Lai sekotu līdzi ar publisko finansējumu radīto Latvijas filmu sasniegtajai auditorijai un plānotu filmu nozares attīstību, Nacionālajam kino centram ir būtiski saņemt pietiekamus un aptverošus statistikas datus par filmu demonstrēšanu dažādos auditorijas segmentos un dažādos izrādīšanas formātos, tāpēc grozījumi MK noteikumos nosaka pienākumu straumēšanas platformām un televīzijām (komerciāliem, nekomerciāliem un sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem), kas demonstrē Latvijas filmas, reizi gadā iesniegt apkopotus datus par izrādīto Latvijas filmu sasniegto auditorijas apjomu.

 

MK noteikumi Nr. 291 ar grozījumiem pieejami ŠEIT.