Izsludina jau otro atbalsta balvu Itālijas un Baltijas kopražojumu attīstīšanai

Nacionālais Kino centrs aicina līdz 2020. gada 7. janvārim iesniegt projektus Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma filmu atbalsta balvai, kas domāta visu veidu pilnmetrāžas filmu projektu attīstīšanai; balvas fonda budžets 2020. gadā būs EUR 30 000, atbalsts var tikt piešķirts trim, diviem vai vienam projektam.

Baltijas kino centru vadītāji slēdz sadarbības līgumu Triestes festivālā

Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma filmu atbalsta balva dibināta 2018. gada novembrī kā sadarbības projekts starp Baltijas valstu kino centriem un Itālijas Kultūras ministrijas kino ģenerāldirekciju, lai intensificētu Itālijas un Baltijas valstu sadarbību, stimulējot šo valstu kino nozares pārstāvjus veidot pilnmetrāžas darbus – spēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas, kas paredzētas izrādīšanai kinoteātros. Līgumu par balvas nodibināšanu parakstījuši attiecīgo valstu kinoinstitūciju vadītāji – Nikola Borrelli (Itālijas kino ģenerāldirektorāts), Rolands Kvietkausks (Lietuvas kino centrs), Dita Rietuma (Latvijas Nacionālais kino centrs) un Edīte Sepa (Igaunijas kino institūts).

Atbalsta piešķiršanas mērķis ir finansēt Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma pilnmetrāžas spēlfilmu, pilnmetrāžas animācijas un pilnmetrāžas dokumentālo filmu attīstīšanu. Katras filmas garumam jābūt vismaz 52 minūtēm.

Lai kopražojums varētu pretendēt uz atbalstu, vismaz vienam producentam jābūt reģistrētam Itālijā un vismaz vienam producentam – vienā no Baltijas valstīm.

Pirmo Itālijas un Baltijas kopražojuma balvu 2019. gada janvārī saņēma divi projekti:
“Searching for Antigravity” – četru valstu sadarbības projekts, kuru kopīgi producē studijas Studio Nominum (Lietuva), VFS Films (Latvija), Giuma Produzioni (Itālija) un Les Films Figures Libres (Francija) – uz dokumentāliem faktiem balstīta spēlfilma par sieviešu riteņbraucēju komandu 20. gs. 90. gados.
“Ultramondo”  – bērnu un jauniešu filma, sadarbības projekts starp Itālijas un Lietuvas kompānijām – Solaria Film  (Itālija) and Fralita Films (Lietuva).

Atbalsta fonda budžets 2020. gadā būs 30 000 eiro, no tiem 15 000 eiro piešķirs Itālijas kultūras mantojuma, kultūras aktivitāšu un tūrisma ministrijas (Ministero per i beni e la attività culturali jeb MiBAC) Kino direktorāts (Direzione Generale Cinema), bet 15 000 eiro piešķirs Lietuvas kino centrs, Latvijas Nacionālais kino centrs un Igaunijas kino institūts. Minimālais atbalsta (balvas) apjoms 10 000 eiro vienai kopražojuma filmai, maksimālais – 30 000 eiro.

Balva tiks pasniegta Triestes kopražojumu foruma When East Meets West ietvaros 2020. gada 19.-22. janvārī.

Sīkāk par 2020. gada Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma filmu atbalsta (balvas) piešķiršanas noteikumiem un procedūru lasīt ŠEIT.

Pieteikuma veidlapa – ŠEIT.

4.12.2019.