operators ar kinokameru

Divu gadu projekts “Baltic Film Skills”, kura mērķis bija veicināt standartizāciju kino nozarē, izstrādājot un padarot pieejamus 30 filmu nozares profesiju aprakstus, ir noslēdzies, projekta grupai prezentējot  izglītojošu platformu www.balticfilmskills.com. Projektā sadarbojās pārstāvji no Tallinas Universitātes Baltijas Filmu, mediju un mākslas skolas (BFM), Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Nacionālās filmu skolas, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas, Igaunijas Kinematogrāfistu asociācijas un Lithuanian Shorts.

Platformā ikviens, kuru interesē filmu nozare un karjeras iespējas kino jomā Baltijas valstīs, var atrast detalizētu informāciju par nozares profesijām. Baltic Film Skills nav tikai informatīvs rīks, bet arī resurss filmu profesiju standartizēšanai, cerot, ka mūsu kopīgā darba un pieredzes rezultātā Baltijas kinoindustrija kļūs vienotāka un varēs darboties efektīvāk,” skaidro Tallinas Universitātes Baltijas Filmu un mediju skolas pārstāve Birgita Rozenberga. “Mūsu mērķis ir filmu producentiem radīt vienotu izpratni par katras profesijas atbildības robežām filmēšanas laukumā, tādējādi atvieglojot darbu Baltijas kino profesionāļiem.”

“Standartizējot katras profesijas atbildības un darba aprakstus, mēs ne tikai uzlabojam pārrobežu sadarbību starp Latviju, Igauniju un Lietuvu, bet arī radām precedentu tāda veida starptautiskai sadarbībai kino jomā,” komentē Daiga Livčāne, producente un docente LKA Nacionālajā Filmu skolā. “Mēs veidojam vienotu izpratni par dažādu profesiju darba ietvariem un gribam, lai filmu profesionāļi sāk sarunāties vienā valodā. Tas nepieciešams turpmākai un veiksmīgai industrijas attīstībai gan reģionā, gan globāli.”

“Ar Baltic Film Skills mēs vēlamies palīdzēt nozares jaunpienācējiem uzveikt mītus par darbu filmēšanas laukumā un dot viņiem skaidru priekšstatu par to, cik dažādas profesijas ir iesaistītas filmas tapšanā un kā viss sarežģītais mehānisms kopā darbojas. Skaidra izpratne par to, kas sagaida, ir ļoti svarīga ikvienam, kurš sapņo par ienākšanu filmu nozarē,” komentē Vītauts Dambrausks, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas Filmu un TV departamenta vadītājs. “Detalizētie apraksti un citi resursi, kas pieejami mājaslapā, ne vien izglītos, bet, cerams, arī iedvesmos jaunpienācējus nozarē, objektīvi informējot par iespējām un dažādajiem karjeras ceļiem, ko iespējams izvēlēties filmu ražošanā.”

Projekta mājaslapa www.balticfilmskills.com piedāvā detalizētu informāciju un videostāstus par profesijām, saturs pieejams angļu, latviešu, igauņu un lietuviešu valodā.

Projektu Baltic Film Skills līdzfinansē Eiropas Savienība Erasmus+ sadarbības partnerības programmas ietvaros, projekta virsmērķis ir arī sadarbības stiprināšana starp filmu nozares profesionāļiem un augstākās izglītības institūcijām.