Lielais Kristaps Festivāls Kinoteātros
Lielais Kristaps

Sabiedrisko mediju portālā LSM 3. februārī sākas balsojums par "Lielā Kristapa" filmām. Visvairāk atbalstītais kinodarbs saņems skatītāju balvu, un tā ir viena no īpašajām balvām, ko pasniegs “Lielā Kristapa” noslēguma ceremonijā 26. februārī.

Uz Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps skatītāju simpātiju balvu šogad pretendē 24 filmas, kas nominētas kategorijās Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākā īsmetrāžas spēlfilma, Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, Labākā daudzsēriju filma un Labākā animācijas filma. Balsojums par "Lielā Kristapa" filmām norit portālā LSM līdz 24. februāra pulksten 23:59. Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar sociālo mediju profilu vai e-pasta adresi. Skatītāju balsojuma uzvarētāju paziņos Lielā Kristapa balvu pasniegšanas ceremonijā 26. februārī, kad savas īpašās balvas pasniegs gan žūrija, gan Nacionālās kino balvas partneri.

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps norisināsies no 23. līdz 26. februārim. Festivāla mājās – kinoteātrī Splendid Palace – notiks vairākas pirmizrādes, būs studentu filmu skates un animācijas filmu seansi bērniem, demonstrēs vairākas Lielajam Kristapam nominētās filmas. Biļetes uz visiem filmu seansiem no 6. februāra var iegādāties kinoteātra Splendid Palace kasē un www.splendidpalace.lv. Tiešsaistē Lielajam Kristapam veltīta programma būs skatāma vietnē www.filmas.lv. Lielā Kristapa noslēguma ceremonija notiks 26. februārī Rīgas cirkā, tiešraidē to translēs LSM un Latvijas Televīzija.

Nacionālo Kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, atbalsta Latvijas Mobilais Telefons. Nacionālās kino balvas partneri ir Splendid Palace, Latvijas Nacionālais arhīvs, Rīgas Kino muzejs, Valmiermuiža, informatīvais atbalsts – Latvijas Televīzija, LSM, Visual Media, Diena, Kultūras Diena, Kino Raksti un Santa.