Lielais Kristaps Festivāls
Ginta Ivuškāna foto
Foto: Gints Ivuškāns

Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) izsludina aicinājumu iesniegt filmas Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps". Latvijas filmu producenti un autori aicināti pieteikt savus darbus līdz šāgada 31. oktobrim. Šis ikgadējais pasākums ir Latvijas filmu nozares stūrakmensunikāla iespēja izvērtēt un atzīmēt izcilākos sasniegumus kino jomā. Sīkāku informāciju par noteikumiem un filmas pieteikšanu var iegūt mājaslapā lielaiskristaps.lv.

Nacionālajai kino balvai var pieteikt jebkura garuma Latvijas filmasspēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas, arī kopražojuma filmas, kas pabeigtas pēc 2023. gada 1. janvāra un iepriekš nav pieteiktas 2023. gada balvai. Pieteiktajai filmai ir jābūt pirmizrādītai Latvijā līdz Lielajam Kristapam vai Lielā Kristapa ietvaros. Latvijas studenti, kuri studē audiovizuālo mākslu Latvijā vai ārvalstīs, tiek aicināti iesniegt savus darbus studentu filmu konkursam.

Pieteikto filmu izvērtēšanas procesu veiks ekspertu komisijas, kas pārstāv profesionālas filmu nozares organizācijas. Arī šogad strādās divas atsevišķas komisijas: viena spēlfilmām un animācijai, otra dokumentālajām filmām. Nominanti tiks publiski paziņoti līdz 2025. gada 10. janvārim, balvu laureātus noteiks neatkarīga starptautiska žūrija. Pasākumu kulminācija notiks 2025. gada februārī, ar filmu programmu un svinīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā tiks godināti laureāti dažādās kategorijās, tostarp labākās pilnmetrāžas un īsmetrāžas spēlfilmas un dokumentālās filmas, labākās animācijas, daudzsēriju filmas un studentu filmas. Papildus tiks pasniegtas balvas 17 profesionālajās kategorijās un īpašā skatītāju balva; LKS pasniegs balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

 

Informācija:

Marta Bite,
LKS valdes priekšsēdētāja

29404443
kinosavieniba.info@gmail.com