Industrijas aktivitātes
mūzikas meistarklases plakāts

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā 10. un 11. februārī notiks meistarklases “Filmu mūzika un Zviedrijas mūzikas eksporta brīnums”, vieslektori – jomas profesionāļi no Zviedrijas.

Klausītājiem meistarklasēs būs iespēja uzzināt, kā Zviedrija kļuva par trešo pasaulē lielāko mūzikas eksportētāju – tieši no Zviedrijas nākuši daudzi pazīstami mūzikas producenti. Tiks apspriesti dažādi temati – kas ir veiksmīgs mūzikas producents; kādas prasmes nepieciešamas producentiem un mūzikas producēšanas pasniedzējiem (psiholoģija un vadība, mūzika, tehnoloģijas, ētika, tiesības, autortiesības, uzņēmējdarbība un kultūriezīmes laikā). 

Piektdien, 10. februārī, sīkāk tiks aplūkoti vairāki temati – Zviedrijas mūzikas eksporta brīnums; mūzikas producēšana ar mūsdienu tehnoloģiskajiem līdzekļiem (pārbaudījums standarta izglītībai); filmu mūzikas veiksmes stāstu piemēri. 11. februāra meistarklases tēma – mūzikas radīšana/producēšana 30 sekunžu reklāmas vai filmas epizodei; šajā dienā būs arī iespēja formātā viens pret vienu uzdot jebkuru jautājumu par meistarklasēs aplūkotajām tēmām. 

Meistarklases notiek angļu valodā. 

Meistarklasēs savā pieredzē dalīsies pasniedzēji no Stokholmas Karaliskās mūzikas koledžas. Profesors Jans Olofs Gullo (Jan-Olaf Gullö) fokusējas uz mūzikas producēšanas jomas pētījumiem, viņa profesionālā pieredze saistīta arī ar kontrabasa spēli, mūzikas ierakstu un televīzijas projektu producēšanu. Johans Ramstrēms (Johan Ramström) ir pieredzējis zviedru filmu komponists, saņēmis vairākas filmu industrijas balvas Zviedrijā. Meistarklašu vadītāji ir komponists, producents, sitaminstrumentālists, JVLMA docētājs un šo meistarklašu projekta vadītājs Rihards Zaļupe, Zviedrijā mītošā latviešu mūziķe, producente un vizuālās mākslas meistare Kristīne Botros un mūziķis, komponists un producents Jānis Šipkēvics (Shipsea). 

Rihards Zaļupe skaidro, kāpēc vērts ieklausīties zviedru profesionāļu pieredzē: “Mūzikā sapņi parasti saistās ar iespēju savu muzikālo darbību veikt starptautiski. Zviedrijas mūzikas eksporta fenomens ir unikāls, un viņi ir mūsu kaimiņi.” 

Par piedalīšanos meistarklasēs paredzēta dalības maksa, pēc tām JVLMA Tālākizglītības nodaļa piedāvā izsniegt izziņu par dalību. Vairāk informācijas – JVLMA mājaslapā ŠEIT, pieteikšanās meistarklasēm elektroniski - ŠEIT.