Kannas
Foto: Agnese Zeltiņa

Gatavojoties starptautiskajam filmu tirgum Marché du Film, kas šogad notiks no 16. līdz 24. maijam, NKC izsludina pieteikšanos dalībai divās iniciatīvās. Pieteikšanās termiņš – 3. aprīlis.

DALĪBA LATVIJAS PAVILJONĀ

Marché du Film  ir viens no gada svarīgākajiem notikumiem Eiropas filmu nozarē un galvenā tikšanās vieta vismaz 12 500 kinoprofesionāļiem no vairāk nekā 120 valstīm, iespēja iepazīt vairāk nekā 4000 filmas un projektus, piedalīties 100 konferencēs un tīklošanās pasākumos. Šogad ir mainījies Nacionālā kino centra un Kannu paviljona ilggadīgā atbalstītāja Latvijas Investīciju aģentūras (LIAA) sadarbības modelis. Abu institūciju sadarbība Marché du Film turpinās, taču šogad iespēju producentiem saņemt bezmaksas akreditāciju dalībai Kannu festivālā koordinē Nacionālais kino centrs.

Nacionālais kino centrs aicina aktīvus un uz starptautisku sadarbību orientētus producentus pieteikties dalībai Latvijas paviljonā starptautiskajā filmu tirgū Marché du Film. Izvērtējot pieteikuma anketas, augstāko punktu skaitu sasniegušajiem producentiem tiks piešķirtas festivāla akreditācijas (katra filmu studija var saņemt ne vairāk kā vienu bezmaksas akreditāciju, kopumā tiks piešķirtas 8 akreditācijas); dalībniekiem pašiem jāsedz izdevumi, kas saitīti ar nokļūšanu un uzturēšanos Kannās.

DALĪBA “PRODUCERS NETWORK”

Producers Network Kannu kinofestivāla laikā notiek jau kopš 2004. gada. Dalībai šajā iniciatīvā tiks atlasīti 2 aktīvi strādājoši producenti no Latvijas, kam ir galvenā producenta statuss vismaz 1 filmā, kas pēdējo 4 gadu laikā nonākusi kino izplatīšanā un/vai starptautiskā VoD izplatīšanas platformā. Tikai dalība festivālos netiek ieskaitīta kā izplatīšana. Atlases procesā tiks vērtēti nevis konkrēti projekti, bet gan producenta līdzšinējā pieredze. Angļu valodas prasmes obligātas. 2021. gadā šajā iniciatīvā ar NKC atbalstu piedalījās producenti Aija Bērziņa un Gints Grūbe, 2022. gadā - Marta Romanova-Jēkabsone un Matīss Kaža.

Dalība Producers Network sniedz visas Marché du Film akreditācijas priekšrocības (sk. šeit), kā arī iespēju no 17. līdz 22. maijam piedalīties Producers Network ikrīta "brokastīs" - apaļā galda diskusijās, moderētās sarunās ar goda viesiem un tikties ar vismaz 100 citiem producentiem, kas meklē partnerus, jaunas sadarbības un kopprodukcijas. Vienā no Producers Network ikrīta pasākumiem (provizoriski - 22. maijā) notiks pārējās publikas iepazīstināšana ar katru no Baltijas pārstāvjiem. 

Producers Network dalībniekiem pašiem jāsedz izdevumi, kas saitīti ar nokļūšanu un apmešanos Kannās, NKC nodrošina Marché du Film + Producers Network akreditācijas.

NKC aicina producentus izvērtēt savu atbilstību abu iniciatīvu atlases kritērijiem un līdz 3. aprīlim pieteikt dalību, sūtot aizpildītas pieteikuma formas uz Nacionālo kino centru (nkc@nkc.gov.lv), ar norādi “Pieteikums dalībai Latvijas paviljonā” vai “Pieteikums Producers Network.  

 

Margarita Rimkus

Vecākā referente
margarita.rimkus [at] nkc.gov.lv