Industrijas aktivitātes Producenti
Match Me!

Lokarno filmu festivāla iniciatīva Match Me! šogad norisināsies jau 9. reizi, un jau atkal tiek gaidīti jaunu un daudzsološu producentu pieteikumi. Šī platforma paredzēta, lai stiprinātu dalībnieku starptautiskos kontaktus kino industrijā, un tiek sagaidīts, ka dalībnieku producēšanas pieredze nepārsniedz 2 līdz 5 gadus. Match Me! dalībnieki tiek izvēlēti no Locarno Pro partnerorganizāciju valstīm - Brazīlijas, Čīles, Dominikānas republikas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Portugāles, Somijas, Spānijas, Taivānas un Vācijas.

Pieteikšanās notiek līdz 2024. gada 26. aprīlim.

Dalībai programmā, kas norisināsies 77. Lokarno filmu festivāla industrijas programmas Locarno Pro laikā (no 8. līdz 13. augustam), tiks izvēlēti 36 producenti. No 9. līdz 11. augustam Match Me! rīkos individuālas tikšanās un īpaši plānotas tīklošanās aktivitātes ar potenciāliem sadarbības partneriem, ar mērķi stiprināt saites industrijā, atrast potenciālus kopproducentus un veicināt producentu starptautisko atpazīstamību.

PIETEIKUMA FORMA

Baltijas valstu kino centri jau kopš 2017. gada piedalās Lokarno festivāla ietvaros notiekošajās iniciatīvās, arī programmā Match Me!. Programmas dalībniekus konkursa kārtībā izraugās Locarno Pro pārstāvji; 2018. gadā Latviju Match Me! pārstāvēja producenti Matīss Kaža un Kristele Pudāne, 2019. gadā - Marta Romanova-Jēkabsone un Kristians Alhimionoks, 2021. gadā - producenti un režisori Raitis Ābele un Reinis Kalviņš, 2022. gadā Dominiks Jarmakovičs un Alise Rogule, bet pērn - Antra Gaile un Dārta Krāsone.

Arī 2024. gadā dalībnieku atlasi veiks Lokcarno Pro pārstāvji, no Latvijas tiek gaidīti divi jauni un perspektīvi producenti. Match Me! pasākumam izraudzītajiem dalībniekiem tiks apmaksāti uzturēšanās izdevumi un viesnīca Lokarno, kā arī nodrošināta daudzveidīga profesionāla programma klātienē.

Vairāk informācijas par programmu Match Me! – Lokarno festivāla mājaslapā ŠEIT.

Margarita Rimkus

Vecākā referente
margarita.rimkus [at] nkc.gov.lv