pirmizrādes foto
Producents Dominiks Jarmakovičs (centrā) Jāka Kilmi spēlfilmas "Ziemassvētki džungļos" Latvijas pirmizrādē

No 16. līdz 27. maijam Francijā norisināsies Kannu starptautiskais kinofestivāls, viens no izcilākajiem ikgadējiem kinoindustrijas notikumiem pasaulē. Šogad dalībai kinoprofesionāļu platformā „Producers on the Move” izvēlēts Latvijas "Studija Lokomotīve" producents Dominiks Jarmakovičs – vienīgais no Baltijas valstīm.

Kannu festivāla ietvaros kopš 2000. gada Eiropas kino popularizēšanas organizācija European Film Promotion (EFP) organizē kinoproducentu platformu Producers on the Move, kurai katru gadu atlasa 20 profesionālus un perspektīvus kinoproducentus no visas Eiropas. Platformai izvēlētie producenti tiešsaistē un Kannu kinofestivāla laikā arī klātienē piedalās meistarklasēs, semināros un būtiskās profesionāļu tīklošanās aktivitātēs. Tā ir iespēja producentiem, kuru iepriekš producētās filmas uzrādījušas labus vietējos un starptautiska mēroga izplatīšanas rezultātus, Kannu filmu festivālā popularizēt savus nākamos projektus, piesaistot sadarbības partnerus kopražojumu veidošanai un pārdošanas aģentus to tālākai izplatīšanai, kā arī konsultēties ar starptautiski atzītiem audiovizuālās nozares speciālistiem. EFP darbojas ar dalībvalstu nacionālo kino institūciju atbalstu un nodrošina producentiem un viņu projektiem arī intensīvu publicitāti lielākajos kino nozares izdevumos, tostarp Cineuropa un Variety.

Atlases kritēriji dalībai platformā Producers on the Move paredz, ka producenta iepriekšējā producētā filma tikusi izrādīta kādā no nozīmīgākajiem starptautiskajiem filmu festivāliem Berlīnē, Kannās, Venēcijā u. tml., filmai jābūt atzinīgi novērtētai nacionālajā tirgū, saņemot nacionālās kino balvas, un jābūt demonstrētai citās valstīs; pretendents nedrīkst būt vecāks par 45 gadiem. 2016. gadā šai platformai bija izvēlēts Studijas Lokomotīve dibinātājs, producents Roberts Vinovskis.

Dominika Jarmakoviča dalība platformā Producers on the Move apliecina, ka tiek augstu novērtēts gan Studijas Lokomotīve, gan paša producenta līdzšinējais darbs; šī izvirzīšana sniegs producentam iespēju prezentēt filmu nozares profesionāļu auditorijai studijas jaunākos projektus – starptautiski pazīstamās režisores Signes Baumanes (Mans laulību projekts, 2022) topošo animācijas filmu Karmas mezgls un  režisores Signes Birkovas spēlfilmu Lotus, kas šobrīd ir montāžas procesā.

Dominiks Jarmakovičs studējis producēšanu Latvijas Kultūras akadēmijā, ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā Latvijas Banku augstskolā, kopš 2017. gada strādā  Studijā Lokomotīve. Jarmakoviča pirmais līdzproducenta darbs ir lietuviešu režisora Igna Jonīna spēlfilma Neredzamais / Invisible (2019), kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja prestižajā Sansebastjanas festivālā. Producējis Jāka Kilmi Ziemassvētkus džungļos (2020), kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja nozīmīgākajā bērnu filmu festivālā Džifoni, Itālijā; Dāvja Sīmaņa Gads pirms kara (2021), kas tika pirmizrādīta prestižajā Roterdamas Starptautiskajā kino festivālā un 2022. gadā ieguva 8 Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps (tostarp kā labākā filma), Jāka Kilmi Snaudošais zvērs (2022), kas pirmizrādīta Džifoni bērnu filmu festivālā un saņēmusi 2 Igaunijas Nacionālās kino balvas, (tostarp Andris Grants no Latvijas atzīts par labāko montāžas režisoru); Kristijona Vidžūna Dziesmas lapsai (2022), pirmizrādīta Tallinas  Starptautiskajā kinofestivālā Black Nights.

Organizācija European Film Promotion dibināta 1997.gadā, organizācijā apvienojušās filmu institūcijas no gandrīz visām Eiropas valstīm. EFP mērķtiecīgi veicina Eiropas filmu atpazīstamību un veic marketinga aktivitātes starptautiskajā arēnā. EFP reklamē Eiropas kino kā vienu veselumu un tajā pašā laikā respektē un izceļ katras Eiropas valsts nacionālo kino individualitāti un bagātību. Vairāk informācijas www.efp-online.com.