Match Me!

Nacionālais kino centrs arī šogad turpina sadarbību ar Lokarno starptautisko kinofestivālu (2.-12.08.), kas jau piekto reizi atlasīs Latvijas jaunos producentus dalībai programmā „Match Me!”. Pieteikumus aizpildītas anketas formātā NKC gaida līdz 2. jūnijam.

Lokarno kinofestivāls norisinās Šveicē un ir viens no tradīcijām bagātākajiem un nozīmīgākajiem A klases festivāliem Eiropā, tas dibināts 1946. gadā un dēvē sevi par pasaules mēroga autorkino skatuvi, kas devusi iespēju debitēt daudziem pasaulslaveniem režijas meistariem. Šogad tas notiks jau 76. reizi laikā no 2.līdz 12. augustam.

Jauno producentu sadarbības platformas Match Me! norise plānota no 3. līdz 7. augustam Lokarno festivāla industrijas programmas ietvaros. Programmas Match Me! mērķis ir perspektīvu producentu un filmu kompāniju pieredzes un atpazīstamības veicināšana, tā paredzēta jauniem producentiem un kompānijām, lai palīdzētu veidot starptautisko pieredzi un meklēt sadarbības partnerus filmu projektu izveidei.

Baltijas valstu kino centri nu jau vairākus gadus (2017-2022) ir piedalījušies Lokarno festivāla ietvaros notiekošajās iniciatīvās, arī programmā Match Me!. 2018. gadā šajā programmā darbojās producenti Matīss Kaža un Kristele Pudāne, kurus Lokarno festivāla pārstāvji izraudzījās konkursa kārtībā. 2019. gadā Lokarno festivāla programmai Match Me! tika izvēlēti producenti Marta Romanova-Jēkabsone un Kristians Alhimionoks, 2021. gadā šajā programmā piedalījās producenti un režisori Raitis Ābele un Reinis Kalviņš, bet pērn Latviju pārstāvēja Dominiks Jarmakovičs un Alise Rogule.

NKC aicina pieteikties dalībai programmā līdz šāgada 2. jūnijam, sūtot aizpildītu anketu ar norādi “Pieteikums Lokarno – Match Me!” uz e-pasta adresi nkc@nkc.gov.lv

Dalībnieku atlasi veiks Lokarno festivāla pārstāvji, no Latvijas tiek gaidīti divi jauni un perspektīvi producenti. Match Me! pasākumam izraudzītajiem dalībniekiem tiks apmaksāti uzturēšanās izdevumi un viesnīca Lokarno, kā arī nodrošināta daudzveidīga profesionāla programma klātienē.

Vairāk informācijas par programmu Match Me! – Lokarno festivāla mājaslapā ŠEIT.

Margarita Rimkus

Vecākā referente
margarita.rimkus [at] nkc.gov.lv