kinokameras procesā

Nacionālais Kino centrs (NKC) izsludina 2023. gada filmu ražošanas konkursu ar mērķi atbalstīt jaunu pilnmetrāžas spēlfilmu un visu garumu animācijas un dokumentālo filmu ražošanu, konkursā pieejamais finansējums visiem filmu veidiem kopā ir EUR 1 411 871. Ar šo konkursu NKC ekspertu komisijās darbu sāk jauni eksperti, kas apstiprināti uz nākamo trīs gadu periodu.

Jaunu filmu ražošanas atbalsta konkursā pieejamais finansējums paredzēts jaunu spēlfilmu, dokumentālo un animācijas filmu ražošanai – spēlfilmu projektiem plānots piešķirt 643 925 EUR (2 vai 3 pilnmetrāžas filmām), dokumentālo filmu projektiem 488 294 EUR (7 vai 8 filmām) un animācijas filmu projektiem 279 652 EUR (2 vai 3 īsmetrāžas vai arī 1 vai 2 īsmetrāžas un 1 pilnmetrāžas filmām). Ņemot vērā atbalstāmo filmu ražošanas plānus un finansējuma pieprasījumu, NKC ekspertu komisiju kompetencē ir noteikt citu atbalstāmo filmu skaitu.

Detalizētāka informācija par finansējuma nosacījumiem un projektu sagatavošanu atrodama konkursa nolikumā, kas pieejams NKC mājaslapā ŠEIT, turpat NKC mājaslapā atrodama arī konkursa pieteikuma veidlapa un citi nepieciešamie dokumenti.

Projektu iesniegšanas termiņš šajā konkursā – līdz 2023. gada 17. aprīlim pl. 23:59, projekti iesniedzami elektroniska dokumenta formā.

Līdz ar 2023. gada finansējuma konkursiem sākas jauns cikls NKC ekspertu komisiju darbā – konkursa kārtībā un ar Filmu padomes ieteikumiem izvēlēti jauni eksperti visās komisijās, ekspertu pilnvaru laiks – līdz 2025. gadam.  Spēlfilmu ekspertu komisijā strādās režisors un pedagogs Pēteris Krilovs un kinokritiķe, festivāla Riga IFF radošā direktore Sonora Broka, dokumentālo filmu komisijā – kinozinātniece Zane Balčus un producente Ieva Ūbele, animācijas filmu komisijā – režisore Māra Liniņa un kinokritiķe Kristīne Simsone. Katrā ekspertu komisijā strādās arī viens NKC pārstāvis, spēlfilmu komisijā – Inga Blese, dokumentālo filmu komisijā – Kristīne Matīsa, animācijas filmu komisijā – Agnese Zapāne.

NKC plānotajā filmu nozares konkursu grafikā 2023. gada ietvaros vēl paredzēts konkurss filmu projektu attīstīšanai (tiks izsludināts augustā) un konkurss minoritāro kopražojumu atbalstam (izsludināts 28. februārī, projektus pieņem līdz 28. martam). Gandrīz visa gada garumā ir atvērti divi konkursi – ar NKC finansējumu ražošanā esošo filmu atbalsts (projektus pieņem līdz 30. septembrim) un atbalsts citiem filmu nozares projektiem (projektus pieņem līdz 30. novembrim), šajos konkursos iesniegtos projektus izskata reizi mēnesī.